قیمت استپ ایروبیک

1 9/ 1400

چکیده مطلب:

خرید و قیمت استپ ایروبیک در فروشگاه ورزشی ام دی اسپورت-خرید آسان و مطمئن وسایل بدنسازی و لوازم ایروبیک از ام دی اسپورت


قیمت استپ ایروبیک

از رایج ترین ورزش های هوازی، ایروبیک است. استپ ایروبیک در تمامی ورزش های هوازی استفاده می شود و کاربرد دارد. استپ ایروبیک از لایه های فومی به هم چسبیده شده تهیه شده است. در منزل و باشگاه برای انجام ورزش های هوازی و ایروبیک از این وسیله استفاده می شود. در این مطلب درباره قیمت استپ ایروبیک می خوانیم.
ورزش با استپ، ورزش هوازی به حساب می آید که از سال 1980 از حرکات و ورزش های متداول در ایروبیک و پیلاتس به حساب آمد.
ابتدا استپ ورزشی، جنسی از چوب داشته که رفته رفته لاستیکی و با روکش های فوم و فایبر گلاس تولید شد. دلیل تولید استپ ورزشی با فوم و فایبرگلاس این بود که قابلیت ارتجاعی بیشتری دارند. در حال حاضر برای انجام ورزش های هوازی و ایروبیک و پیلاتس از این وسیله استفاده می شود.
قیمت استپ ایروبیک متنوع است و بستگی به مرغوبیت متریال و اندازه آن دارد. به طور معمول از 50 هزار تومتان تا 150 هزار تومان قیمت دارد. در ادامه با کاربردهای استپ ایروبیک بیشتر آشنا می شویم.
استپ ایروبیک

کاربرد استپ ورزشی و ایروبیک

سطح کف پا بسیار حساس است زیرا به طور مستقیم بر روی ستون فقرات انسان تاثیر می گذارد. پس ورزشکار نباید بر  روی سطوح سخت تمرین کند تا دچار آسیب دیدگی نشود.
مثلا انجام حرکت اسکات که بسیار هم متداول است، به قسمت زیادی از مفاصل فشار وارد می کند. پس استفاده از تخته استپ ایروبیک لازم است.
استفاده از فوم های لایه لایه در استپ ورزشی در بهتر انجام شدن حرکات ورزشی ایروبیک بسیار تاثیرگذار است. تولید این محصولات رو به رشد است و متقاضیان زیادی دارد. البته قیمت استپ ایروبیک هم مناسب است و به راحتی می توان آن را تهیه کرد. این ابزار ورزشی از پرکاربردترین وسایل بدنسازی است که با انواع کیفیت در بازار به فروش می رسد.
خرید استپ ورزشی

مزیت استفاده از تخته استپ ورزشی

با انجام حرکات پا بر روی استپ ایروبیک، سبب می شود که بالاتنه و پایین تنه درگیر شود. مقاومت اسکلتی و سطح انعطاف پذیری در ورزشکاران با استفاده از این وسیله ورزشی بیشتر می شود.
این وسیله ورزشی، ماهیچه ها ی ران و باسن را و مفاصل همسترینگ را درگیر کرده و هدف قرار می دهد. ورزش با تخته استپ مانند ورزش هوازی پله روی یا راپل است که بسته به وزن و میزان تحرک ورزشکار، تقریبا دویست تا ششصد کیلو، کالری را می سوزاند.
تخته استپ برای ورزش های گروهی بیشتر استفاده می شود که شور و انگیزه ورزش کردن را بیشتر می کند.
با استپ ایروبیک، تحرک بسیار زیاد می شود و قدرت استخوان ها بیشتر می شود. از پوکی استخوان جلوگیری می شود. فشار خون هم در درزشکار با انجام حرکات هوازی بر روی استپ ورزشی، تنظیم می شود.
باید گام گذاشتن و قدم گذاری بر روی استپ ورزشی به درستی صورت گبرد تا انجام حرکات درست باشد و نتیجه بهتری را برای ورزشکار رقم بزند.
خرید استپ ورزشی

راهنمای خرید استپ ایروبیک

برای خرید استپ ایروبیک باید موارد زیر را در نظر داشته باشید.
  • وضعیت بدنی ورزشکار
  • نوع استفاده
  • میزان بودجه و قیمت استپ ایروبیک
  • سبک و سنگین بودن حرکات ورزشی
  • استفاده برای منزل است یا باشگاه ورزشی
در خرید استپ ورزشی باید به ابعاد استپ ورزشی دقت کنید. اگر مبتدی هستید بهتر است که استپ ورزشی شما حداکثر 100 میلی متر باشد تا فشار سنگین در حین انجام تمرینات بر شما وارد نشود. تا آسیب نبینید. تخته استپ فومی یک لایه می تواند یک انتخاب خوب برای افراد مبتدی در ورزش باشد.
اگر تازه کار نیستید، می توانید برای تمرینات سخت تر از استپ ورزشی دو لایه و سه لایه استفاده کنید. اگر هم که خیلی حرفه ای ورزش می کنید، استپ با ارتفاع 300 میلی متر برای شما مناسب است.

روش استفاده از تخته استپ

در هنگام ورزش باید استپ را درست در مقتبل خودتان و بر روی زمین قرار دهید. سطح باید صاف و بدون شیب باشد. مدل هایی از استپ هستند که قادر به تنظیم ارتفاع هستند، باید در یک ارتفاع مناسب ان را تنظیم نمایید. مهارت بدنی خود را با انواع حرکات، تطبیق داده و در واقع پوسچر بدنی خوبی داشته باشید.
برای تمرین با استپ ورزشی بهتر است که از کفش های آرگونومیک استفاده نمایید. نداشتن کفش و ورزش کردن با کفش غیر استاندارد، آسیب جدی به پاها و ستون فقرات شما وارد می اورد.

خرید تخته استپ بدنسازی از ام دی اسپورت

تخته های استپ ورزشی در فروشگاه ام دی اسپورت از نوع مرغوب و فوم نرم و باکیفیت تهیه شده است. تخته استپ با نام های استپ بدنسازی، پله ایروبیک و استپ فومی نیز شناخته می شود. از پرفروش ترین این استپ ها می توان به تخته استپ ایروبیک اشاره کرد. قیمت استپ ایروبیک در فروشگاه ام دی اسپورت، بسیار مناسب است و از طراحی شیک و رنگبندی متنوع برخوردار است. لبه های استپ ها تیز نیست و برای استفاده راحت در دو طرف برای حمل، جای دست قرار داده شده است. این وسیله ورزشی برای کلیه ورزشکاران کاربرد دارد.
 
مقالات مرتبط
ارسال نظر