خرید دمبل های ساده، متغیر و اسفنجی

21 9/ 1400

چکیده مطلب:

امروزه یکی از بهترین روش ها برای انجام تمرینات ورزشی توسط افرادی که وقت رفتن به باشگاه را ندارند ورزش در خانه با خرید دمبل های ساده، متغیر و اسفنجی می باشد.


امروزه یکی از بهترین وسایل بدنسازی برای رسیدن به تناسب اندام و حفظ سلامت و شادابی بدن استفاده و خرید دمبل های ساده، متغیر و اسفنجی است. دمبل های بدنسازی مدل ها و اقسام مختلفی داشته و شما می توانید با توجه به نیاز خود اقدام به خرید دمبل بدنسازی کرده و در منزل خود ورزش کنید.
به دلیل همه گیر شدن بیماری کرونا در ایران و جهان، بسیاری از مردم از ورزش دور شده و تناسب اندام خود را از دست داده اند، اما شما می توانید با خرید وسایل بدنسازی، وسایل ایروبیک و... موجود در فروشگاه معتبر ام دی اسپورت، اقدام به ورزش در منزل و یا هرجایی که خواستید کنید.
در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با مزایا و فواید ویژه ای که با خرید دمبل های ساده، متغیر و اسفنجی بدست می آورید، آشنا سازیم:

مزایای خرید دمبل های ساده، متغیر و اسفنجی

هرکدام از این دمبل ها ویژگی ها و فواید خاص خودشان را دارند، اما به طور کلی شما با خرید دمبل های بدنسازی می توانید تمرینات بسیار زیادی در منزل انجام داده و بسیاری از ماهیچه ها و عضله های بدن خود را تقویت کرده و باعث افزایش حجم در نقاط مختلفی از بدن شوید.
همچنین عموما دمبل های ورزشی با داشتن قیمت بسیار مناسب نسبت به دیگر وسایل بدنسازی، گزینه بسیار مناسبی برای تمرین و حفظ تناسب اندام در خانه می باشد. از قدیمی ترین و باستانی ترین وسایل ورزشی که از گذشته تا به امروز مورد استفاده بسیاری از مردم قرار می گرفت، دمبل نام دارد.
در گذشته شاید تنها یک نوع دمبل وجود داشت که از یک میله کوچک و دو وزنه تشکیل میشد. اما امروزه با آمدن دمبل های ساده، متغیر و اسفنجی، کار برای بسیاری از افراد در منزل آسان شده، چرا که به سادگی می توان دمبل ها را جا به جا کرد و یا وزنه های آن را کم و یا زیاد کرد. در ادامه همراه ما باشید تا انواع دمبل ها را باهم بررسی کنیم.

فواید خرید دمبل های ساده

فواید خرید دمبل های ساده
دمبل های ساده عموما در وزن های 1 تا 100 کیلوگرم طراحی و تولید شده تا بتوانند نیاز ورزشکاران را برطرف نمایند، اما دمبل های ساده هم انواع مختلفی دارند که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم:

دمبل های ساده از نوع لاستیکی

این گونه دمبل ها به دلیل داشتن یک پوشش بسیار محکم، مقاومت بسیار بالایی در پرت شدن و ضربه دارند، به نحوی که بسیار برای باشگاه های ورزشی مناسب است.

دمبل های ساده از نوع پلی اورتان

به احتمال زیاد شاید در ظاهر متوجه تفاوت دمبل های پلی اورتان و لاستیکی نشوید، اما در صورت استفاده از متریال پلی اورتان، جنس دمبل بسیار سخت و محکم بوده، که به سادگی نمی توان به آن آسیب زد.

دمبل های ساده از نوع هگزاگونالی

از مهم ترین ویژگی های این مدل از دمبل های بدنسازی، جابه جا نشدن آن روی زمین است. چرا که شکل ظاهری آن به گونه ای طراحی شده که در صورت گذاشتن دمبل به روی زمین جا به جا نشود. همچنین این مدل دمبل ها به نسبت ارزان تر از باقی مدل ها بوده و می تواند انتخاب بسیار خوبی برای ورزشکارانی که دنبال دمبل مقرون به صرفه هستن باشد.

فواید خرید دمبل های متغیر

شما استفاده از یک دمبل با وزنه های متغیر می توانید بسیاری از وزنه ها را یکجا داشته باشید و بر حسب نیاز و توان خود، وزن دمبل هایتان را تنظیم کنید. شما با خرید یک دمبل، تمامی وزنه های مهم را بدست می آورید.
این مدل از دمبل ها بسیار کم جا بوده و شما به راحتی در هر نقطه از منزلتان می توانید آن را قرار دهید. این مدل از دمبل ها گاها دارای یک کیف مجزا بوده که می تواند، قرار دادن و حمل و نقل آن را برایتان ساده کند.
فواید خرید دمبل های متغیر

فواید خرید دمبل های اسفنجی و یا ایروبیک

این نوع از دمبل ها در وزن هایی سبک تر از دمبل های معمولی وجود داشته، و بیشتر بانوان از این مدل دمبل ها در ورزش ایروبیک استفاده می کنند.
این دمبل ها با داشتن یک روکش بسیار نرم و رنگی زیبا، آسیبی به استفاده کنندگان از آن نرسانده و این مدل از دمبل ها عموم در وزن های بین 250 گرم تا 5 کیلوگرم موجود می باشد، که گزینه بسیار مناسبی برای ورزش بانوان در منزل است.
فواید خرید دمبل های اسفنجی و یا ایروبیک

جمع بندی

امروزه با به وجود آمدن کرونا در ایران و کل دنیا، بسیاری از افراد از ورزش دور شده و تناسب اندام خود را از دست داده اند و یا بسیاری از افراد به دلیل درگیر کار و مشغله های زندگی وقت به باشگاه رفتن را ندارند، خرید دمبل های ساده، متغیر و اسفنجی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای ورزش در منزل باشد. حرکات و تمرین هایی که با استفاده از دمبل های بدنسازی می توان انجام داد بسیار زیاد بوده، و شما می توانید با روزی نیم ساعت تمرین با دمبل در منزل، بسیاری از ماهیچه ها و عضلات خود را تقویت کنید. شما می توانید بسیاری از مدل های دمبل را به سادگی از فروشگاه ام دی اسپورت تهیه نمایید.

سوالات متداول درباره خرید دمبل های ساده، متغیر و اسفنجی

  1. آیا دمبل های از نوع متغیر ضد ضربه اند؟
    این نوع از دمبل ها عموما به صورت تمام فلزی بوده، و باید از آنها کمی مراقبت کنید و همچنین باید مراقب باشید این مدل از دمبل ها روی پایتان نیافتد.
  2. بهترین وسیله ورزشی برای ورزش و رسیدن به تناسب اندام در خانه چیست؟
    استفاده از دمبل های بدنسازی به دلیل مقرون به صرفه و کم جا بودن، گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که قصد ورزش در منزل را دارند.
  3. دمبل های اسفنجی و یا ایروبیک در چه وزنه های وجود دارند؟
    به دلیل استفاده از این دمبل ها عموما در پیلاتس، ایروبیک و... در وزن های سبک تولید می شوند تا بتوانند نیاز ورزشکاران را برطرف نمایند.
مقالات مرتبط
ارسال نظر