بهترین ورزش برای لاغری سریع

29 8/ 1400

چکیده مطلب:

بهترین ورزش برای لاغری سریع و سوزاندن کالری-لاغر شدن با ورزش بدنسازی و کار کردن با وسایل بدنسازی-لاغری سریع با دویدن و از پله بالارفتن


بهترین ورزش برای لاغری سریع

در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین ورزش برای لاغری سریع و حرکات مهم ورزشی برای لاغر شدن بیشتر آشنا کنیم. اگر راه های زیادی را برای لاغری امتحان کرده اید بهتر است ورزش کردن درست به همراه یک رژیم غذایی اصولی را رعایت کنید تا به هدفتان برسید.

طناب زدن برای لاغری

در هر ساعت طناب زدن در حدود 1070 کالری را می سوزانید. طناب زدن از بهترین ورزش ها برای لاغری است که سوخت و ساز بدن شما را بالا می برد. در واقع هیچ ورزشی نیست که در لاغری با طناب زدن رقابت کند. بهترین ورزش برای لاغری سریع طناب زدن است.
اگر در طناب زدن فعالیتتان بالاتر رود می توانید تا 1300 کالری هم در ساعت بیشتر بسوزانید. تقریبا برای هر پرش در طناب زدن 0.1 کالری از دست می دهید و این فوق العاده است. ورزش طناب زدن نسبت به دویدن آسیب کمتری به زانوها وارد می کند و در پرش فشار بر هر دو پا وارد می شود. ده دقیقه طناب زدن با 1610 متر پیاده روی که معادل زمانی تقریبا 8 دقیقه است، برابر است.
از دیگر فواید طناب زدن می توان به افزایش چگالی استخوان و تقویت عملکرد شناختی مغزی اشاره داشت. در ضمن سرعت و چابکی در افراد هم افزایش پیدا می کند.
طناب زدن

وزش تکواندو

با ورزش تکواندو می توان در هر ساعت 937 کالری سوزاند. تکواندو از تمرینات و ورزش های رسمی کشور کره است که حتی در فعالیت های نظامی شان هم استفاده می شود. همه سربازان کره ای باید آن را یاد بگیرند. تکنیک های خاصی در این ورزش استفاده می شود که آن را از دیگر ورزش های رزمی دیگر خاص می کند.
با انجام حرکات تکواندو می تان قدرت بدنی و استقامت را بیشتر کرد. ورزش تکواندو دارای ضربات دینامیک و تمرینات لگد زنی، ضربات بلاک، تمرینات استقامتی میان‌تنه و تمرینات کششی است. از بهترین ورزش برای لاغری سریع می توان به این ورزش رزمی کره ای اشاره کرد.
دز پی بررسی ها و تحقیقاتی که درباره این ورزش انجام شده است، گفته می شود که در ورزش تکواندو، ورزشکاران انعطاف پذیری و قدرن بدنی بسیار بالایی پیدا می کنند. قدرت پویا در بالاتنه و پایین تنه ورزشکار و استقامت بالایی هم در میان تنه وجود دارد.

انجام ورزش شنا برای لاغری

ورزش شنا
ورزش شنا از بهترین ورزش برای لاغری سریع است که در هر ساعت معادل 892 کالری در بدن سوزانده می شود. اگر می خواهید هم لاغر شوید و هم فعالیت زیادی انجام ندهید، شنا کنید. این ورزش ظاهرا تحرک کمی دارد اما با می توانید صدها کالری را بسوزانید و عرق نریزید.
در هنگام شنا کردن، حرکات زیادی از ورزش های هوازی را انجام می دهید که کمک زیادی در سوزاندن کالری به شما می کند. اگر هر روز چند دور در استخر تمرین و شنا کنید می توانید خیلی زود نتایج عالی و چشمگیری را در لاغری خود مشاهده کنید.

بالارفتن از پله ها برای لاغری

در بالارفتن از پله می توان 820 کالری در هر ساعت را سوزاند. بالارفتن از پله برای سوزاندن کالری بسیار بهتر از دویدن است. اگر در دویدن ماهر نیستید، بالارفتن از پله برای شما در لاغری بسیار مناسب تر است. با توجه به بررسی ها و گزارشات علمی ئ تحقیقاتی، حرکات پلایومتریک (بالا رفتن از پله‌ها) باعث تقویت عضلات، قلب و ریه‌ها می‌شود و تأثیرات خوبی در دویدن دارد.
بالارفتن از پله نوعی ورزش هوازی به حساب می آید و همان فوایدی را دارد که دیگر حرکات و ورزش های هوازی دارند. با لال رفتن از پله، هم ورزش کرده اید و هم باعث تقویت قلب و ریه های خود می شوید. از بهترین ورزش برای لاغری سریع می توان از بالا رفتن از پله نام برد.
نکته مهمی را همیشه به یاد داشته باشید که شما زمانی لاغر می شوید و وزن کم می کنید که میزان کالری دزیافتی تان از میزان کالری که می سوزانید، کمتر باشد. مصرف زیاد غذاهای شور و چرب و شیرین را کنار بگذارید و متعادل مصرف کنید.

ورزش بسکتبال برای لاغری

بسکتبال ورزشی عالی و تیمی برای لاغر شدن است. این ورزش خیلی کمک به حذف چربی ها از بدن کمک می کند. سبستم قلبی و عروقی را هم تقویت می کند و در کنار آن لاغر هم می شوید و روحیه تیمی و گروهی هم پیدا می کنید. از فواید بازی بسکتبال می توان گزینه های زیر را بیان کرد.
  • چربی سوزی
  • افزیش استحکام و تقویت استخوان ها
  • تقویت سیستم بدنی و ایمنی
  • بالابردن استقامت بدن با دارا بودن تمرینات استقامتی
  • تقویت ذهن
  • بالا بردن مهارت های حرکتی در افراد
  • بالا بردن اعتماد به نفس
بسکتبال ورزشی بسیار عالی در جهت سلامتی و زیبایی اندام شما دارد. پس همین الات توپ را بردارید و ورزش را شروع کنید. خیلی خوب است که ورزش بسکتبال از عادات ورزشی شما شود و مستمر در پیش گیرید.
بسکتبال

بدنسازی و لاغری

از بهترین ورزش برای لاغری سریع می توان از ورزش بدنسازی نام برد. با انجام این ورزش می توانید در هر ساعت 455 کالری را بسوزانید. با داشتن یک رژیم غذایی و انجام حرکات بدنسازی در باشگاه یا خانه می توانید لاغر شوید. ساختن عضلات کمک زیادی در چربی سوزی و لاغری دارد. از بهترین راه های چربی سوزی کار با وسایل بدنسازی است که تا 48 ساعت بعد از انجام تمرینات روند چربی سوزی همچنان ادامه دار است.

سخن آخر

در این مطلب ورزش های مفید و موثر در لاغر شدن را برایتان آوردیم. با بهترین انتخاب در بهترین ورزش برای لاغری سریع می توانید خیلی زود به هدفتان برسید. می توان یک یا دو حرکت را انتخاب کنید و به طور مستمر در طول هفته در پیش بگیرید و ورزش کنید تا نتایج را خیلی زود متوجه شوید.
 
مقالات مرتبط
ارسال نظر