نقش ورزش کراسفیت در لاغری

12 4/ 1400

چکیده مطلب:

تمرینات یوگا در خانه


نقش ورزش کراسفیت در لاغری

ورزش کراسفیت در سال 2000 شناخته شد. این ورزش ترکیبی از تمرینات گوناگون است که همه عضله ها را درگیر می کند. در ورزش کراسفیت، همه بدن به چالش کشیده می شود. خیلی ها اعتقاد دارند به دلیل اینکه کراسفیت خصوصیات یک ورزش هوازی و استقامتی و همچنین سرعتی را دارد، در لاغری هم بسیار موثر است. در این مطلب درباره نقش ورزش کراسفیت در لاغری و فواید این ورزش می خوانیم.
نقش ورزش کراسفیت در لاغری تا جایی که است که در آن زنان در حدود 60 تا 120 کالری و مردان 110 تا 170 کالری می سوزانند. شما می توانید در پیاده روی هم تقریبا همین مقدار کالری را بسوزانید. پس اگر تنها برای لاغر شدن این ورزش را انتخاب می کنید می توانید انتخاب دیگری را داشته باشید. نقش ورزش کراسفیت در لاغری آنقدری نیست که انتخاب آن فقط برای لاغر شدن باشد.

ورزش کراسفیت چیست؟

ورزش کراسفیت از سه ورزش ژیمناستیک، دومیدانی و وزنه برداری شکل گرفته است. این ورزش تمرکزی همه جانبه بر رشد تمامی فاکتورهای آمادگی جسمانی است.
ورزش کراسفیت بر 5 فاکتور مهم و اصلی در آمادگی جسمانی اثر می گذارد. این 5 فاکتور عبارتند از
  • قدرت
  • سرعت
  • انعطاف
  • استقامت
  • هماهنگی

لاغری با کراسفیت

لاغری با کراسفیت
اگر به ورزش کراسفیت علاقه دارید و در کنار آن با به لاغر شدن هم فکر می کنید، بهتر است در کنار ورزش کراسفیت یک رژیم غذایی خوب هم داشته باشید.
کسانی که ورزش کراسفیت را انجام می دهند و رژیم غذایی ندارند، نمی توانند وزن کم کنند و لاغر شوند. پس نقش ورزش کراسفیت در لاغری با داشتن یک رژیم غذایی خوب نشان داده می شود. شاید ورزش کراسفیت در میزان کم شدن چربی کمی موثر باشد ولی قطعا بدون داشتن رژیم غذایی نتیجه ای موثر در لاغری نمی بینید.
اگر ورزشکار هستید و می خواهید سایز کم کنید یا برای مسابقات ورزشی وارد رقابت شوید، ورزش کراسفیت برای شما خوب است. اما اگر ورزشکار نیستید، یک رژیم خوب را دنبال کنید و در کنارش تمرینات کراسفیت را به طور ملایم و سبک ولی مستمر انجام دهید.

تغذیه در کراسفیت برای لاغری

کسانی که به ورزش کراسفیت علاقه دارند، باید از یک رژیم غذایی خوب پیروی کنند. رژیم غذایی 40 30 30 برای ورزش کراسفیت یک برنامه غذایی خوب است. در این رژیم شما از 40 درصد کربوهیدرات، 30 درصد چربی و 30 درصد پروتئین استفاده میکنید. اگر قصد لاغر شدن با کراسفیت را دارید، این برنامه غذایی برای شما هم خوب است. ورزشکاران با رعایت رژیم خود و تمرینات کراسفیت به موفقیت و هدفشان می رسند.
کالری سوزی در کراسفیت
با توجه به اینکه می خواهیم در این مطلب درباره نقش ورزش کراسفیت در لاغری بدانیم، خوب است که درباره نحوه کالری سوزی در کراسفیت بیشتر بخوانیم.
ورزش کراسفیت در کنار یک رژیم غذایی خوب تبدیل به یک برنامه عالی برای افزایش قدرت بدن و کالری سوزی می شود. با این روند از بسیاری از ورزش ها هم در کم کردن وزن می تواند موثرتر عمل کند.
کراسفیت انجام تمرینات بدنی متناوبی است که کار راحتی نیست. طی گزارشی که از شورای پژوهشی در آمریکا داریم، آقایان در این ورزش در هر دقیقه در حدود 15 تا 18 کالری را می سوزانند. خانم ها هم بین 13 تا 15 کالری را می سوزانند. اگر با دوپینگ EPO این تمرینات انجام شود، کالری سوزی بیشتری هم انجام می شود.

اثر تمرینات ورزش کراسفیت

تمرینات ورزشی کراسفیت برای افرادی که سالم هستند بسیار موثر و سریع است. این تمرینات در کوتاه ترین زمان هم انجام می شود و اثرات مثبت خود را دارد. اگر فردی پر مشغله هستید و نمی توانید زمان زیادی را برای ورزش کردن بگذارید، انجام تمرینات کراسفیت برای شما بسیار مناسب است. اگر کمبود وقت دارید و علاقه مند به ورزش هستید، کراسفیت گزینه خوبی است.

افزایش متابولیسم و ماهیچه سازی در کراسفیت

تقویت عضلات با کراسفیت
با انجام ورزش کراسفیت، هم قدرتتان بیشتر می شود و هم ماهیچه هایتان ورزیده تر می شود. با عضلانی تر شدن ماهیچه ها طبیعتا توده چربی هم کمتر می شود. وقتی ترکیب بدن خوب باشد، یعنی چربی، ماهیچه و آب و مواد معدنی به مقدار مناسب در بدن شما وجود داشته باشد. هم اینکه اندامتان زیباتر و خوش فرم تر می شود و متابولیسم سالمی هم خواهید داشت.

تعداد جلسات تمرین در ورزش کراسفیت

همه افراد، فعالیت بدنی یکسانی را ندارند. مقدار و میزان ورزش کردن در افراد به هدفتان از ورزش، میزان سختی در ورزش، مقدار استراحت و تغذیه و سطح فیتنس شما وابسته است. اگر می خواهید ورزش کراسفیت در لاغری اثر داشته باشد، باید جلسات تمرین و رژیم غذایی خاصی داشته باشید.
زمان نتیجه گیری از ورزش کراسفیت در لاغری
برای نتیجه گرفتن نقش ورزش کراسفیت در لاغری باید زمان بگذارید. این برنامه در درازمدت اثر خود را نشان میدهد. وقتی برای یکسال یا بیشتر در تمرین های استقامتی شرکت می کنید، می توانید نتیجه آن را ببینید. کاهش وزن، ماهیچه هایی عضلانی و زیاد شدن توانایی شما در ورزش را حاصل می کند. زمان نتیجه گیری از ورزش کراسفیت در لاغری و تناسب اندام به موارد زیر بستگی دارد.
  • نتیجه گرفتن از ورزش کراسفیت به چند مورد بستگی دارد.
  • تعداد روزهایی که در هفته تمرین می کنید.
  • سبک بدن و میزان استقامت
  • داشتن برنامه غذایی
  • قدرت بدن ورزشکار
سخن آخر
کراسفیت تمرین ورزشی انعطاف پذیر است. میزان بهره وری و اثرات مثبت از این ورزش به تلاش شما بستگی دارد. با تلاش بیشتر روند صعودی در این ورزش خواهید داشت. ورزش کراسفیت با توانای های هر فرد طراحی می شود. با ورزش کراسفیت می توانید اندام زیبایی را داشته باشید.
 
مقالات مرتبط
ارسال نظر