وسایل بدنسازی - کمر بند بدنسازی - mdsport Average rating: 4.48658007182487, based on 89 reviews from $140000.0000 to $140000.0000

وسایل بدنسازی - کمر بند بدنسازی - mdsport

وسایل بدنسازی

برای انجام ورزش بدنسازی باید لوازم و تجهیزات آن را داشته باشید. چه در باشگاه بخواهید تمرین کنید و چه در خانه باشگاه خانگی داشته باشید. وسایل بدنسازی در انواع مختلفی وجود دارد. هم قطعات بزرگی هستند که چندکاره اند و هم قطعات کوچک کاربردی دارند. اگر به دنبال خرید وسایل برای بدنسازی هستید باید درباره آن ها بدانید که کاربرد هریک چیست و بعد از نوع باکیفیت آن انتخاب کنید.
اگر به دنبال ورزش کردن در خانه و ساخت عضلات بزرگ و زیبا هستید بهتر است از وسایل بدنسازی کوچک استفاده کنید ولی در باشگاه های بزرگ می توان دستگاه های بزرگ چندکاره را هم تهیه کرد.

دستگاه های بدنسازی به تفکیک عضله

در ادامه به بررسی انواع وسایل بدنسازی برای تمام اعضای بدن خواهیم پرداخت.

دستگاه هایی که برای تقویت عضلات سینه بسیار لازم است

 • یکی از این دستگاه ها دستگاه شنای سوئدی هستش که در اصل همان شنای معمولی ولی به صورت استاندارد هستش.
 • میز پرس سینه هالتر ، میز زیرسینه هالتر و میز بالاسینه هالتر هم جزء وسایلیست که باعث تقویت عضلات سینه می شود.
 • دستگاه پرس سینه هالتر که برای افرادی است که نمی توانند پرس سینه هالتر معمولی  بزنند بسیار مفید است .
 • دستگاه پرس بالاسینه که نسبتا از عمل پرس سینه با دمبل راحت تر هستش.
 • دستگاه فلای که تمرینی بسیار سخت و طاغت فرساست و مخصوص افرادیست که از آمادگی بدنی بالایی برخوردارند.

این مواردی که در بالا گفته شد تعدادی از دستگاه های بدنسازی بسیار مهم برای عضلات سینه بود.

دستگاه هایی که برای تقویت عضلات پشت بسیار لازم است

 • دستگاه فیله کمر که بسیار سادس و با وزنه اضافی هم می توان آن را انجام داد.
 • دستگاه لت زیربقل سیمکش که برای عضلات زیر بقل خیلی مفید است.
 • دستگاه تی بار که معمولا برای همه ی افراد جزء تمرین های معمولی حساب میشه به لحاظ سختی اما بسیار مفید.
این هم برخی از  دستگاه های مهمی بود که برای تقویت عضلات پشت بسیار مفید است.

دستگاه های تقویت عضلات شانه

 • دستگاه نشر نشسته که با استفاده از دو تا دمبل انجام می شود.
 • دستگاه سرشانه وزنه آزاد که با هالتر انجام می شود
 • خرک متحرک و خرک تخت که هر دو برای عضله های شانه بسیار مفید هستند.
 • دستگاه کراس اور چند حالته که با ایتفاده از حالات مختلفی که دستگاه در اختیار ما قرار می دهد می توانیم تمامی نقاط شانه را تقویت کنیم.
دستگاه های تقویت عضلات شانه
این هم برخی از  دستگاه های مهمی بود که برای تقویت عضلات شانه بسیار مفید است.

دستگاه های تقویت بازو

 • هالتر صاف که به وسیله ی یک هالتر کوچک صورت می گیرد.
 • دستگاه لاری که به صورت نشسته انجام می شود.
 • دمبل که به صورت عادی کنار بدن قرار می گیرد و تا 90 درجه دست را باید بالا بیاورید.
 • دستگاه سیمکش جلوبازو
 • دستگاه سیمکش پشت بازو
 • جلوبازو و پشت بازو طنابی

این هم برخی از  دستگاه های مهمی بود که برای تقویت عضلات بازو بسیار مفید است.

دستگاه های تقویت ران

 • دستگاه پشت پا که نسبتا جزء تمزین های ساده حساب می شود.
 • پرس پا وزنه آزاد که بستگی به توانایی هر شخص در وزنه گذاشتن روی آن دارد.
 • پرس پا نشسته و یا خوابیده
 • دستگاه پشت پا نشسته و یا خوابیده
 • دستگاه ساق پا ایستاده
این هم برخی از  دستگاه های مهمی بود که برای تقویت عضلات ران بسیار مفید است.

انواع وسایل بدنسازی

همانطور که به آن اشاره شد وسایل بدنسازی انواع مختلف و زیادی هستند که در این مطلب شما را با مهمترین آن ها آشنا می کنیم.
انواع وسایل بدنسازی

وزنه های آزاد

 • برای پرورش اندام به وزنه احتیاج است. از انواع اساسی ورزش می توان به موارد زیر اشاره کرد.
 • .زنه های با پوشش پلاستیکی از انواع وزنه ها هستند. برای جلوگیری از وارد آمدن ضربه به کف و زمین، وزنه های آهنی را داخل یک پوشش پلاستیکی قرار دادند. عمر استفاده از این وزنه ها زیاد است.
 • نوع دیگر از وزنه ها، وزنه های کاملا پلاستیکی هستند که خیلی کارایی و تاثیرگذاری ندارند.
 • اگر نگران کف خانه و باشگاه نیستید، بهترین وزنه ها وزنه های آهنی هستند که از نوع پلاستیکی گران تر و از نوع نیمه پلاستیکی ارزان تر هستند. 

دمبل

وجود دمبل در باشگاه های بدنسازی و کسانی که در خانه بدنسازی می کنند لازم است. دمبل از وسایل بدنسازی موثر در شکل دهی عضلات است. دمبل ها به دو نوع پلاستیکی و آهنی وجود دارند. در اندازه های مختلف در قفسه های ورزشی چیده می شوند.
مدل پلاستیکی از دمبل ها نیازی به اضافه کردن وزنه تدارند و اسیبی هم به کف اتاق نمی رسانند. اما مدل آهنی دارای وزنه های آزاد هستند. بسته به نیاز ورزشکار قابل تغییر هستند. این دمبل ها دوام بیشتری دارند و تاثیرگذاریشان هم بیشتر است.

دمبل بانوان

دمبل های مخصوص بانوان با دمبل های معمولی کمی متفاوت می باشند. شاید شما دمبل های بانوان را در رنگ های قرمز و یا صورتی دیده باشید. این دمبل ها از وزن کمتری برخوردار هستند. اگر وقت برای رفتن به باشگاه را ندارید می توانید با خرید یک جفت دمبل بانوان به راحتی در خانه بخ تمرین بپردازید. مزیت خوبی که این دمبل ها دارند بسیار فضای کمی را اشغال می کنند و به خاطر وزن نسبتا کمی که دارند به راحتی قابل جابجایی هستند. وزن این دمبل ها از نیم کیلو شروع می شود. 

هالتر

هالتر هم مانند دمبل از وسایل بدنسازی محبوب است. هالترها میله های بلندی هستند که در دو طرف خود وزنه دارند. بسیاری از حرکات بدنسازی بر اساس این وسیله شکل گرفته است. باعث یکپارچه شدن عضلات در حرکات مختلف است.

نیمکت ورزشی

از وسایل مورد نیاز برای هر باشگاهی نیمکت است که برای بدنسازی هم استفاده می شود. معمولا هم یا شیب دار هستند یا صاف ئ بدون شیب ساخته شده اند. کیفیت و نرم بودن فوم نیمکت ورزشی اهمیت زیادی دارد.

دستگاه سیم کش

یک سیستم کابل با قرقره با قابلیت های بالا و پایین رفتن باعث پرورش عضلات ورزشکاران می شود. حرکات مختلفی مانند جلو بازو با سیمکش، پشت بازو با سیم کش و یا جلو پا با سیم کش را با این وسیله انجام می دهند. با زیاد و کم کردن وزنه ها در این دستگاه می توان سطح تمرینات را تغییر داد. از مبتدی تا پیشرفته از این دستگاه به تناسب حرکات خود استفاده می کنند. این وسیله تک تک عضلات را درگیر می کند. حتما در لیست خرید وسایل بدنسازی قرار دهید.
دستگاه سیم کش

دستگاه بدنسازی لت

دستگاه بدنسازی لت از پر استفاده ترین دستگاه ها در باشگاه های بدنسازی می باشد. یکی از موثرترین حرکات برای تقویت عضلات پشت و زیر بغل می باشد. یکی از مزیت هایی که این دستگاه دارد، چندکاره بودن آن است. شما می توانید با تغییر دادن جایگاه دست هایتان مرکز فشار را تغییر دهید. این دستگاه در انواع سیم کش و وزنه آزاد تولید و روانه بازار می شود. اگر می خواهید این حرکت را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، کمر خود را در هنگام اجرای حرکت صاف نگه دارید، کف پاهایتان را به صورت تکیه گاه بر روی زمین قرار دهید، پاهایتان را زیر بالشتک غلتکی جفت کنید و در نهایت دو دست خود را به صورت متقارن به میله ی دستگاه لت قرار دهید.

دستگاه های چند کاره وسایل بدنسازی

یکی از وسایل مورد استفاده در ورزش بدنسازی، دستگاه های چندکاره هستند. همان طور که از اسمش هم پیداست، چندین حرکت را می توان با آن انجام داد. این وسیله بدنسازی کمی گران و بزرگ است اما ارزش داشتن را دارد. با این وسیله می توان بسیاری از تمرینات کاربردی و مهم را در پرورش اندام انجام داد. برای باشگاه خانگی به دلیل کمبود جا یک انتخاب خوب در خرید لوازم بدنسازی است.
دستگاه های چند کاره وسایل بدنسازی

قفسه و جایگاه

برای قرار دادن دمبل ها و هالترها و وزنه ها، تهیه این وسیله ضروری است. بهتر است از نوع باکیفیت و جادار آن را نسبت به فضای محوطه خود تهیه کنید.

بهترین وسایل بدنسازی چیست؟

با توجه به نظر بدنسازان و ورزشکاران حرفه ای، بهترین وسایل بدنسازی باید، کیفیت، استحکام و کارایی بالایی را داشته باشند. باید کمترین ضربه را به مفاصل بزنند و دارای مرکزیت و تمرکز عضلانی باشند. البته که زیبایی دستگاه هم باید مورد توجه قرار گیرد. زیبایی دستگاه باعث ایجاد انگیزه و کشش در ورزشکار می شود. بهترین دستگاه بدنسازی باید در برابر تمرینات مقاوم بوده و حالت استاندارد داشته و طول عمرش زیاد باشد.

نکات مهم در هنگام خرید وسایل بدنسازی

 • دستگاه بدنسازی چقدر فضا را اشغال می کند؟
 • چقدر می خواهید هزینه کنید؟
 • استحکام دستگاه
 • استفاده از وزنه های سنگین یا خیر
 • انتخاب برند معتبر
 • اگر قصد چربیسوزی دارید دستگاه های هوازی تهیه کنید.
 • خرید وسایل بدنسازی کامل مانند یک پکیج داشته باشید. دستگاه های هوازی و بدنسازی و لوازم جانبی را تهیه کنید.

وسایل بدنسازی را از کجا بخریم؟

نکته ای که در خرید وسایل بدنسازی باید دقت داشته باشید، موضوع اصل بودن محصول می باشد. همانطور که می دانید بدنسازی ارتباط مستقیم با سلامت افراد دارد. پس باید در هنگام ورزش به حرکات و وسایل بدنسازی مرغوب اهمیت دهید. اگر وسایل بدنسازی بی کیفیت خریداری کنید، می تواند باعث اسیب رساندن به بدن شما و در نهایت خطرات ناشی از آن شود. پس حتما این نکته را در نظر داشته باشید.
برای خرید وسایل بدنسازی می توانید از فروشگاه mdsport محصولات خود را خریداری کنید. در این صورت از اصالت کالا اطمینان خاطر خواهید داشت. با خیالی راحت به تمرینات خود خواهید پرداخت.

خرید دستگاه بدنسازی

برای خرید دستگاه و وسایل بدنسازی بهتر است از نوع مرغوب و باکیفیت خریدتان را انجام دهید. برای داشتن ورزشی اصولی و بدون عارضه بعتر است در خرید خود دقت کنید. ایمنی و سلامتی شما در گرو انتخاب وسایل ورزشی معتبر و باکیفیت است. فروشگاه ام دی اسپورت با سابقه ای طولانی و درخشان، بهترین وسایل بدنسازی را برای ورزشکاران عزیز تهیه کرده و به فروش می رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت ما مراجعه نمایید و یا با کارشناسان در ارتباط باشید.

سخن پایانی 

در این مطلب به طور خلاصه در مورد تمامی وسایل بدنسازی صحبت کردیم و تقریبا تمامی آن ها را برای شما شرح دادیم. بدنسازی ورزش بسیار گسترده ای است که وسایل زیادی دارد. شما می توانید تمامی وسایل بدنسازی را از طریق سایت ام دی اسپرت به راحتی خریداری نمایید و درب منزل تحویل بگیرید. سایت ام دی اسپرت مرجع کاملی برای وسایل بدنسازی می باشد. 

سوالات متداول وسایل بدنسازی

مهم ترین وسایل بدنسازی چه مواردی هستند؟
اهمیت وسیله ورزشی با توجه به نوع کاربردش و مناسب بودن براب هر فردی تعیین می شود. اما به طور کلی دمبل، هالتر، وزنه و سیم کش از مهم ترین وسایل بدنسازی هستند.
وسایل بدنسازی خانگی چه فرقی با نوع باشگاهی دارند؟
تجهیزات بدنسازی خانگی معمولا جمع و جورتر و مناسب تر برای فضای خانه هستند. معمولا از دستگاه های چندکاره استفاده می شود. ولی در باشگاه ها به دلیل محدود نبودن فضا می توان از تمامی ابزارهای بدنسازی استفاده کرد.
در خرید تجهیزات بدنسازی به چه مواردی دقت کنیم؟
از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری کنیم. جنس مرغوب و باکیفیت انتخاب کنیم. مناسب با نوع ورزش و حرکات خود خرید نماییم.
وسایل جانبی باشگاه بدنسازی شامل چه مواردی می شود؟
وسایل جانبی بدنسازی می توانند کیفیت تمرین و ورزش را بسیار بالا برند. اما ممکن است کمتر دیده شوند. از این وسایل می توان به دمبل، هالتر، کش پیلاتس، صفحه های وزنه و طناب ها و غیره اشاره کرد.
محصولات مرتبط

جدید طناب پشت بازو تک دست

مشاهده

طناب پشت بازو تک دست
162,500 تومان

جدید بند لیفت چرمی MD

مشاهده

بند لیفت چرمی MD
70,000 تومان

جدید قمقمه2لیتری مات

مشاهده

قمقمه2لیتری مات

ناموجود

جدید فوم اسکات fitpro

مشاهده

فوم اسکات fitpro
140,000 تومان

جدید قمقمه2لیتری

مشاهده

قمقمه2لیتری
160,000 تومان

جدید ارم بلاستر

مشاهده

ارم بلاستر
290,000 تومان

جدید حلقه هولاهوب

مشاهده

حلقه هولاهوب
90,000 تومان

جدید حلقه هولاهوب مدل جادویی

مشاهده

حلقه هولاهوب مدل جادویی
170,000 تومان

جدید کوشن بال(صفحه تعادلی)

مشاهده

کوشن بال(صفحه تعادلی)

ناموجود

جدید تخته تعادل

مشاهده

تخته تعادل

ناموجود

جدید شیکر اسمارت

مشاهده

شیکر اسمارت

ناموجود

جدید قمقمه zan

مشاهده

قمقمه zan

ناموجود

جدید قمقمه zan

مشاهده

قمقمه zan

ناموجود

جدید شکم بند لاغری

مشاهده

شکم بند لاغری

ناموجود

جدید نردبان چابکی مرتفع

مشاهده

نردبان چابکی مرتفع

ناموجود

جدید طناب شماره انداز

مشاهده

طناب شماره انداز

ناموجود

جدید طناب سیمی روکش دار

مشاهده

طناب سیمی روکش دار
130,000 تومان

جدید طناب ورزشی W-6011

مشاهده

طناب ورزشی W-6011
147,500 تومان

جدید طناب پشت بازو دوطرفه

مشاهده

طناب پشت بازو دوطرفه
195,000 تومان

جدید دستکس زنانهRDX

مشاهده

دستکس زنانهRDX
55,000 تومان

جدید دستکش Reebok

مشاهده

دستکش Reebok
55,000 تومان

جدید دستکش مچبندار valeo

مشاهده

دستکش مچبندار valeo
85,000 تومان

جدید دستکش جایکل

مشاهده

دستکش جایکل
125,000 تومان

جدید دستکش چرم زرد

مشاهده

دستکش چرم زرد

ناموجود

جدید کف بندunder armour

مشاهده

کف بندunder armour
35,000 تومان

جدید مدیسین بال 1کیلو

مشاهده

مدیسین بال 1کیلو
85,000 تومان

جدید مدیسین بال 2کیلو

مشاهده

مدیسین بال 2کیلو
90,000 تومان

جدید مدیسین بال 3کیلو

مشاهده

مدیسین بال 3کیلو
95,000 تومان

جدید مدیسین بال 4کیلو

مشاهده

مدیسین بال 4کیلو
100,000 تومان

جدید مدیسین بال 5کیلو

مشاهده

مدیسین بال 5کیلو
105,000 تومان

جدید مدیسین بال 6کیلو

مشاهده

مدیسین بال 6کیلو
110,000 تومان

جدید مدیسین بال 7کیلو

مشاهده

مدیسین بال 7کیلو
116,000 تومان

جدید بند لیفت MD sport

مشاهده

بند لیفت MD sport
25,000 تومان

جدید توپ جیم بال ماساژ (سایز 75)

مشاهده

توپ جیم بال ماساژ (سایز 75)

ناموجود

جدید دستکش چرم511

مشاهده

دستکش چرم511
90,000 تومان

جدید توپ جیم بال ماساژ (سایز85)

مشاهده

توپ جیم بال ماساژ (سایز85)

ناموجود

جدید توپ جیم بال(سایز65)

مشاهده

توپ جیم بال(سایز65)

ناموجود

جدید توپ جیم بال(سایز75)

مشاهده

توپ جیم بال(سایز75)
210,000 تومان

جدید توپ جیم بال(سایز85)

مشاهده

توپ جیم بال(سایز85)
235,000 تومان

جدید توپ جیم بال(سایز55)

مشاهده

توپ جیم بال(سایز55)

ناموجود

جدید توپ جیم بال ماساژ(سایز55)

مشاهده

توپ جیم بال ماساژ(سایز55)

ناموجود

جدید مت یوگا (6میل) آمازون

مشاهده

مت یوگا (6میل) آمازون

ناموجود

جدید مت یوگا (6میل)pvc

مشاهده

مت یوگا (6میل)pvc
220,000 تومان

جدید مت یوگا (6میل)

مشاهده

مت یوگا (6میل)
90,000 تومان

جدید مت یوگا (8میل)

مشاهده

مت یوگا (8میل)
100,000 تومان

جدید طناب کراسفیت مدلTRX

مشاهده

طناب کراسفیت مدلTRX
185,000 تومان

جدید رولر شکم بلبرینگ دار mega fitness

مشاهده

رولر شکم بلبرینگ دار mega fitness

ناموجود

جدید رولر شکم بلبرینگ دار ژله ای

مشاهده

رولر شکم بلبرینگ دار ژله ای
345,000 تومان

جدید رولر شکم دوبل

مشاهده

رولر شکم دوبل
200,000 تومان

جدید رولر شکم Live Up

مشاهده

رولر شکم Live Up

ناموجود

جدید فنر تقویت ساعد(دارای تنظیم قدرت)

مشاهده

فنر تقویت ساعد(دارای تنظیم قدرت)
600,000 تومان

جدید رولر شکم سه چرخ

مشاهده

رولر شکم سه چرخ

ناموجود

جدید رولر شکم فنردار

مشاهده

رولر شکم فنردار
390,000 تومان

جدید رولرشکم سه چرخ فنردار

مشاهده

رولرشکم سه چرخ فنردار
525,000 تومان

جدید باربل 5کیلو

مشاهده

باربل 5کیلو

ناموجود

جدید فوردی پرو

مشاهده

فوردی پرو
2,500,000 تومان

جدید استپ ورزشی لایو آپ

مشاهده

استپ ورزشی لایو آپ

ناموجود

جدید تسمه گردن

مشاهده

تسمه گردن
80,000 تومان

جدید تسمه گردن چرم

مشاهده

تسمه گردن چرم
115,000 تومان

جدید بوسوبال طرح دار

مشاهده

بوسوبال طرح دار

ناموجود

جدید بوسوبال لایوآپ

مشاهده

بوسوبال لایوآپ

ناموجود

جدید بوسوبال مگافیتنس

مشاهده

بوسوبال مگافیتنس

ناموجود

جدید میله هالتر1/70 ترانس(خانگی)

مشاهده

میله هالتر1/70 ترانس(خانگی)
235,000 تومان

جدید دار حلقه چوبی

مشاهده

دار حلقه چوبی
590,000 تومان

جدید تقویت مچ

مشاهده

تقویت مچ

ناموجود

جدید طناب رنگی w-0917

مشاهده

طناب رنگی w-0917
125,000 تومان

جدید استپ فوم 3لایه

مشاهده

استپ فوم 3لایه
105,000 تومان

جدید استپ فوم 4لایه

مشاهده

استپ فوم 4لایه
135,000 تومان

جدید بتل روپ 9متر (1.5اینچ)

مشاهده

بتل روپ 9متر (1.5اینچ)
1,210,000 تومان

جدید وزنه پا شنی Golden power

مشاهده

وزنه پا شنی Golden power
240,000 تومان

جدید توپ وال بال

مشاهده

توپ وال بال

ناموجود

جدید بند TRX فورس (اورجینال)

مشاهده

بند TRX فورس (اورجینال)
950,000 تومان

جدید دسته شنا سوئدی

مشاهده

دسته شنا سوئدی
270,000 تومان

جدید صفحه تعادل حرفه ای چند منظوره 3LB 6LB

مشاهده

صفحه تعادل حرفه ای چند منظوره 3LB 6LB
390,000 تومان

جدید صفحه تقویت مچ (225TR(L

مشاهده

صفحه تقویت مچ (225TR(L
415,000 تومان

جدید توپ ژله ای تقویت مچ تایوانی

مشاهده

توپ ژله ای تقویت مچ تایوانی
150,000 تومان

جدید تی آر ایکس (TRX GO)

مشاهده

تی آر ایکس (TRX GO)
550,000 تومان

جدید دسته شنا سویدی

مشاهده

دسته شنا سویدی

ناموجود

جدید قیچی تقویت مچ تایوانی

مشاهده

قیچی تقویت مچ تایوانی
215,000 تومان

جدید تقویت مچ و پنجه ژله ای (ساخت تایوان)

مشاهده

تقویت مچ و پنجه ژله ای (ساخت تایوان)
220,000 تومان

جدید دستکش پیلاتس

مشاهده

دستکش پیلاتس
40,000 تومان

جدید شیکر سه تیکه spider

مشاهده

شیکر سه تیکه spider
50,000 تومان

جدید شیکر سه تیکه spider (شفاف)

مشاهده

شیکر سه تیکه spider (شفاف)
55,000 تومان

جدید فلاسک نیم لیتر (سرد و گرم)

مشاهده

فلاسک نیم لیتر (سرد و گرم)

ناموجود

جدید فلاسک نیم لیتری supreme

مشاهده

فلاسک نیم لیتری supreme

ناموجود

جدید قمقمه جک واتر 1300

مشاهده

قمقمه جک واتر 1300
110,000 تومان
ارسال نظر

وسایل بدنسازی


140,000 تومان
خرید محصول