خرید دمبل بدنسازی و وزنه ورزشی 2/5 کیلویی Average rating: 4.56959386438578, based on 89 reviews from $75000.0000 to $75000.0000

خرید دمبل بدنسازی و وزنه ورزشی 2/5 کیلویی

خرید دمبل

یکی از تجهیزات ورزشی دمبل است که در گروه وزنه های آزاد جای می گیرد. دمبل از شناخته ترین و مهم ترین وسایل بدنسازی است که هر ورزشکار و بدنسازی باید اقدام به خرید دمبل کند. در این مطلب همراه ما باشید تا با دمبل و کاربردهایش و انواع آن آشنا شوید.
تاریخ استفاده از دمبل به سالهای خیلی دور در کشور یونان بر می گردد. اسم این وسیله از  dumb-bellگرفته شده است که شبیه وسیله ای بود که با آن ناقوس کلیسا را به صدا در می آوردند. برای خرید این وسیله باید انواع آن ها و کاربردهای هر یک را بشناسید.

انواع دمبل ها

در معرفی انواع دمبل ها باید بگوییم که سه نوع دمبل داریم. دمبل سلکتوری، دمبل قابل تنظیم و دمبل ثابت هستند. این سه نوع دمبل هم از نظر ظاهر و هم کاربرد با هم فرق دارند و یکسان نیستند. هر کدام از این دمبل ها هم برای حرکت خاصی استفاده می شوند.
انواع دمبل ها

دمبل قابل تنظیم چیست؟

از یک دسته فلزی و وزنه های مختلف تشکیل شده است. برروی این میله برجستگی هایی وجود دارد تا ورزشکاران آن را خیلی آسان و راحت به دست گیرند و تمرین کنند. وزنه در دو سر انتهایی قرار دارد. وزنه ها هم نمی توانند از میله خارج شوند زیرا در انتهای میله گیره هایی وجود دارد. با این دمبل می توان حرکت های مختلفی را با وزنه های گوناگون انجام داد. اگر قصد خرید دمبل از نوع قابل تنظیم را دارید باید بدانید که وزنه ها مدام تغییر می کنند و بیشتر برای ورزشکاران حرفه ای و باتجربه است.

دمبل ثابت

این نوع دمبل ها جدا هستند. جنشان از چدن است و به صورت وزنه هایی متفاوت ساخته شده اند. روی این دمبل از جنس پلاستیک یا نئوپرن ساخته شده است. این دمبل ها نیازی به تغییر وزن نداشته و استفاده از آن برای ورزشکاران بسیار راحت است. کافی است دمبل را برداشته و تمرین خود را انجام دهند. اگر بخواهید با این نوع دمبل ها تمرین کنید باید در خرید دمبل ثابت وزن های بیشتری را پوشش دهید. یعنی اینکه تعداد زیادی دمبل را در وزن های مختلف خریداری نمایید.

دمبل سلکتوری چیست؟

در خرید دمبل باید دقت کنید که این نوع دمبل ها از جدیدترین ها هستند که نیازی به اضافه کردن وزنه ندارند و فقط با یک پین جابجا شدن، وزن های مختلف ایجاد می شود. دسته در درون مجموعه وزنه ها قرار دارد. با حرکت دادن پین و چرخاندن دسته می توان وزن های مختلفی را برای حرکت های مختلف تنظیم کرد. تنها وزنی بر روی دسته وجود دارد که با پین نگه داشته شده است. این دمبل مزیتی که دارد این است فقط به دو دمبل احتیاج می باشد و نیازی به خرید دمبل های بیشتر نمی باشد.
دمبل سلکتوری چیست؟

چرا در تمرینات بدنسازی از دمبل استفاده می کنیم؟

 • برای اضافه کردن حجم در عضلات
 • شکل گیری و فرم دهی به عضلات
 • درست انجام دادن حرکات ورزشی و بدنسازی
 • از بین بردن نقص و تقارن
 • کامل کردن دامنه حرکتی در مفاصل
 • ایجاد اندام زیبا و متعادل با هر کاربردی

کاربرد دمبل چیست؟

دمبل بهترین وسیله برای تمرین کردن ورزشکاران است. در تمریناتی که در جهت پرورش اندام انجام می شود، وجود دمبل می تواند قدرت و رشد عضلات را بیشتر کند و حجم دهد. با خرید دمبل و تمرین با آن می توان بالاتنه و پایین تنه قوی داشته باشید. انجام حرکاتی چون سرشانه و پشت بازو را با دمبل انجام می دهند. با دمبل می توان بسیاری از حرکات کششی و شراگ را هم انجام داد.

چه دمبلی را بخریم؟

اگر قصد خرید دمبل را دارید، باید بدانید که دسته بندی دمبل ها معمولا بر اساس وزن است. دمبل از وزن 250 گرم تا 50 کیلو را داریم. اگر قصد ورزش کردن با دمبل را دارید با توجه به شرایط فیزیکی خودتان باید انتخاب کنید. مثلا افراد مبتدی از وزنه های سبک تر و افراد حرفه ای از دمبل های سنگین تر استفاده می کنند. بهتر این است که برای تهیه و انتخاب وزن و نوع دمبل با یک مربی حرفه ای صحبت کنید و مشاوره بگیرید.

معایب استفاده از دمبل ها چیست؟

دمبل ها در جدا کردن یک عضله در حین تمرینات، مقاومت کمتری دارند. در واقع اینکه بخواهید مقاومت را تنظیم کنید، بسیار سخت است. افراد مبتدی باید حتما زیر نظر مربی از دمبل های سبک وزن استفاده کنند.
اگر سالمند هستید و یا بیماری قلبی دارید، در دست گرفتن دمبل موجب بالا رفتن فشار خون در شما می شود. پس نباید دمبل را محکم بگیرید و تنفس صحیح را هم هنگام تمرین داشته باشید.

نکات مهم در هنگام تمرین با دمبل چیست؟

گرم کردن بدن قبل از استفاده از دمبل از موارد مهم در استفاده از دمبل است. گرم کردن از بروز آسیب دیدگی در شما جلوگیری می کند. مثلا خوب است که قبل از تمرین با دمبل حدود 15 تا 20 دقیقه پیاده روی کنید. حرکات ورزشی، ماهیچه ها را  برای کار با ورزش اماده می کند.
شروع با وزنه سبک از دیگر نکات مهم در تمرین با دمبل است. این را بدانید که یک شبه و با وزنه های سنگین نمی توانید خوش اندام شوید. باید با وزنه های سبک شروع کرده و ارام ارام، تمرینات را سخت کنید. اگر مبتدی هستید و از وزنه های سبک استفاده نکنید به ماهیچه های خود اسیب می رسانید.
نکات مهم در هنگام تمرین با دمبل چیست؟

چه حرکت هایی با دمبل می توان انجام داد؟

دمبل یکی از وسایلی است که به راحتی با آن می توان بسیاری از حرکات را انجام داد. دمبل شما را به تعداد کمی از حرکات محدود نخواهد کرد. با داشتن دمبل شما می توانید تقریبا کل بدن را تقویت کنید. پس با خرید دمبل در خانه می توانید تناسب اندام خود را حفظ کنید. فقط کافی است تا حرکت هایی که با دمبل انجام می شود را بلد باشید. در این صورت شما حتی می توانید تمرین های پا را در خانه به سادگی با یک جفت دمبل انجام دهید. 

جنس و ویژگی های ظاهری دمبل

امروزه دمبل ها در یک طیف گسترده وزنی تولید می شوند. گستره معمول وزن 2 تا 11 کیلوگرم است اما ممکن است افراد با توجه به اهداف خود برای پرورش اندام از وزن های تا 27 کیلوگرم و یا بیشتر نیز استفاده کنند. در تولید آن ها عمدتا از فلزات استفاده می شود. البته مواد دیگری نیز، مثل بتن های ضد ریزش برای ساختن قسمت وزنه ی ابزار ورزشی قابلیت استفاده دارند. در نوع فلزی بسته به کیفیت فلز مورد استفاده، ممکن است برای جلوگیری از زنگ زدگی از روکش های ضخیم پلاستیکی استفاده شود یا در انواع ضد زنگ دمبل بدون روکش تولید شوند. برای مدل هایی که وزنه هایشان از جنس بتن است، همواره یک روکش محافظتی وجود دارد.
شکل ظاهری این ابزار عمدتا دایره ای یا شش ضلعی است. ویژگی مثبت نوع شش ضلعی این محصول جلوگیری از سر خوردن خود به خود روی زمین است.
با توجه به اینکه در عین سادگی دمبل، می توان حرکات ورزشی بسیاری را برای آن تعریف کرد، کلاس های کیفی متفاوتی برای تولید آن ها وجود دارد تا بشود در خانه و باشگاه ورزشی آن ها را به کار برد. بعضی دمبل ها وزن ثابتی دارند اما مدل های مدرن تر قابلیت تغییر وزن با کم و زیاد کردن وزنه های دو سر دمبل را دارند. از این رو مدل های با وزن متغیر شبیه به هالتر عمل می کنند و اغلب با اضافه و کم کردن دیسک ها می توان وزن های مختلف را استفاده کرد.
قسمت مهم دیگر در شکل دمبل ها میله ی وسط آن هاست که به عنوان دسته ی نگهدارنده مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب جنس این میله ها از فلز است. بسته به طراحی محصول، دسته می تواند با یا بدون روکش باشد. روکش ها علاوه بر جنبه حفاظتی می توانند به سر نخوردن و ثابت بودن وسیله درون دست ها کمک کنند. در بعضی موارد می شود میله را از دو انتها جدا کرد اما در طراحی های دیگر ممکن است دمبل یکپارچه تولید شده باشد. مثلا یکی از انواع بسیار مرسوم دمبل های تماما فلزی با روکش پلاستیکی سرتاسری است که حتما با آن ها رو به رو شده اید. از این نوع، خصوصا در ورزش ایروبیک و محیط خانه استفاده می شود.

هدف گذاری های ورزشی

دمبل ها تنها بر اساس جنس و شکل ظاهری تقسیم بندی نمی شوند. هر کدام ممکن است برای انواع متفاوت ورزش ها به صورت جداگانه طراحی و تولید شوند. مثلا دمبل های پیاده روی که شکل ساختشان برای انجام حرکات به خصوصی شبیه به راه رفتن مناسب است. یا نوع مخصوص ورزش ایروبیک که قبل از این معرفی کردیم. دمبل های سنگین وزن تر برای پرورش اندام استفاده می شوند. نکته مهم برای شما هنگام خرید، توجه به توانایی های جسمی و هدف گذاری ورزشی شما است. دمبل مورد استفاده نه باید نسبت به توانایی شما کم وزن باشد و نه باید با وزن زیاد در دراز مدت به سلامتی شما آسیب برساند. بهتر است وزنه ی مناسب خود را با مشاوره گرفتن پیدا کنید.چرا دمبل مناسب ترین وسیله بدنسازی در منزل است؟
دمبل به علت کم حجم بودن، وزن های مختلفی که دارد، حرکت های زیادی که با آن می توان انجام داد و سادگی کار با آن محبوب ترین وسیله بدنسازی در منزل است. هر کسی که می خواهد در خانه تمرین کند به جای خرید وسیله های گران قیمت و حجم گیر از دمبل استفاده می کند.

مزیت تمرین با دمبل نسبت به هالتر در منزل چیست؟

هالتر یک وسیله بسیار مناسب در باشگاه بدنسازی است. اما در منزل بهتر است از دمبل استفاده شود. زیرا استفاده دمبل در منزل مزایای بیشتر دارد از جمله:
 • دمبل حجم کمی در منزل اشغال می کند
 • برای خرید میله هالتر باید وزنه های مختلفی هم خریداری کنید
 • هنگام زمین گذاشتن هالتر بر روی زمین، ممکن است به کف خانه آسیب برساند
 • کار با دمبل راحت تر است
 • حرکت های بیشتری می توان با دمبل انجام داد

سخن پایانی

در این مطلب به طور خلاصه در مورد انواع دمبل ها صحبت کردیم و شما را با انواع آن ها آشنا کردیم. اگر به دنبال خرید دمبل هستید، می توانید هر مدلی را که لازم دارید در تمامی وزن های مختلف از سایت ام دی اسپرت خریداری نمایید. ام دی اسپرت سایت متخصص در حوزه خرید دمبل و تمامی لوازم ورزشی می باشد.

سوالات متداول

مهم ترین نکته درباره خرید دمبل چیست؟
باید نسبت به نیاز خود و وضعیت بدنی خودتان، دمبل خود را انتخاب کنید. از فروشگاهی معتبر که محصولاتی باکیفیت دارد دمبل و وسایل بدن سازی خریداری نمایید.

چند نوع دمبل داریم؟
سه نوع دمبل وجود دارد که با نام های دمبل ثابت، قابل تنظیم و سلکتوری شناخته شده اند. در مطلب بالا کامل درباره کاربردشان توضیح داده شده است.

قیمت دمبل چقدر است؟
قیمت دمبل بر اساس نوع آن مشخص می شود. در بازار از 50 هزاز تومان تا 700 هزار تومان دمبل وجود دارد.

آیا با داشتن یک جفت دمبل می توان کل بدن را تمرین داد؟
بله، دمبل شما را محدود به انجام چندین حرکت نخواهد کرد. با داشتن یک جفت دمبل کل بدن و حتی تمرین های پا را می توانید انجام دهید.

آیا ورزش با دمبل برای تناسب اندام کافیست؟
حرکات بسیار متنوعی برای دمبل ها طراحی شده. این تمرین ها بسیاری از ماهیچه های بالا تنه درگیر می کند. البته با اینکه حرکات ساده ای برای پایین تنه با استفاده از این وسیله طراحی شده شما می توانید یک مکمل برای قسمت شکم و پا ها در نظر بگیرید. البته به عنوان مثال مدل طراحی شده برای پیاده روی دارای حرکات ورزشی با تمرکز بر روی شکم و پهلو هاست.

چه وزنی برای خرید دمبل انتخاب کنیم؟
وزن مورد استفاده شما نباید خیلی کم یا خیلی زیاد باشند. به طور کلی پیشنهاد می شود با وزن مورد نظر 12 تا 15 حرکت ورزشی انجام دهید. این فرآیند باید موجب خستگی شما بشود، اگر نه احتمالا برای شما وزنه ی کمی محسوب می شود. در هر صورت اگر در زمینه پرورش اندام تازه کار هستید بهتر است با یک مربی ورزشی مشاوره کنید تا وزنه ی مناسب و حرکات مفید برای هدف ورزشی خود را بیابید.

کدام جنس دمبل مناسبتر است؟
دمبل های تماما فلزی اغلب با دوام تر هستند. البته دقت کنید راجب اجناس فلزی خصوصا مدل های مخصوص ایروبیک، روکش ها از پلاستیک مقاوم ساخته شده باشند چون در غیر این صورت امکان زنگ زدگی انواع کم کیفیت تر وجود دارد. همچنین دقت کنید دسته ی محصول انتخابی شما دارای جنس و اندازه مناسب برای وزنه باشد تا به مرور زمان آسیب نبیند و متناسب با اندازه دست شما باشد تا به طور کامل درون انگشتان شما قرار بگیرد.

محصولات مرتبط

جدید طناب پشت بازو تک دست

مشاهده

طناب پشت بازو تک دست
162,500 تومان

جدید بند لیفت چرمی MD

مشاهده

بند لیفت چرمی MD
70,000 تومان

جدید قمقمه2لیتری مات

مشاهده

قمقمه2لیتری مات

ناموجود

جدید فوم اسکات fitpro

مشاهده

فوم اسکات fitpro
140,000 تومان

جدید قمقمه2لیتری

مشاهده

قمقمه2لیتری
160,000 تومان

جدید ارم بلاستر

مشاهده

ارم بلاستر
290,000 تومان

جدید حلقه هولاهوب

مشاهده

حلقه هولاهوب
90,000 تومان

جدید حلقه هولاهوب مدل جادویی

مشاهده

حلقه هولاهوب مدل جادویی
170,000 تومان

جدید کوشن بال(صفحه تعادلی)

مشاهده

کوشن بال(صفحه تعادلی)

ناموجود

جدید تخته تعادل

مشاهده

تخته تعادل

ناموجود

جدید شیکر اسمارت

مشاهده

شیکر اسمارت

ناموجود

جدید قمقمه zan

مشاهده

قمقمه zan

ناموجود

جدید قمقمه zan

مشاهده

قمقمه zan

ناموجود

جدید شکم بند لاغری

مشاهده

شکم بند لاغری

ناموجود

جدید نردبان چابکی مرتفع

مشاهده

نردبان چابکی مرتفع

ناموجود

جدید طناب شماره انداز

مشاهده

طناب شماره انداز

ناموجود

جدید طناب سیمی روکش دار

مشاهده

طناب سیمی روکش دار
130,000 تومان

جدید طناب ورزشی W-6011

مشاهده

طناب ورزشی W-6011
147,500 تومان

جدید طناب پشت بازو دوطرفه

مشاهده

طناب پشت بازو دوطرفه
195,000 تومان

جدید دستکس زنانهRDX

مشاهده

دستکس زنانهRDX
55,000 تومان

جدید دستکش Reebok

مشاهده

دستکش Reebok
55,000 تومان

جدید دستکش مچبندار valeo

مشاهده

دستکش مچبندار valeo
85,000 تومان

جدید دستکش جایکل

مشاهده

دستکش جایکل
125,000 تومان

جدید دستکش چرم زرد

مشاهده

دستکش چرم زرد

ناموجود

جدید کف بندunder armour

مشاهده

کف بندunder armour
35,000 تومان

جدید مدیسین بال 1کیلو

مشاهده

مدیسین بال 1کیلو
85,000 تومان

جدید مدیسین بال 2کیلو

مشاهده

مدیسین بال 2کیلو
90,000 تومان

جدید مدیسین بال 3کیلو

مشاهده

مدیسین بال 3کیلو
95,000 تومان

جدید مدیسین بال 4کیلو

مشاهده

مدیسین بال 4کیلو
100,000 تومان

جدید مدیسین بال 5کیلو

مشاهده

مدیسین بال 5کیلو
105,000 تومان

جدید مدیسین بال 6کیلو

مشاهده

مدیسین بال 6کیلو
110,000 تومان

جدید مدیسین بال 7کیلو

مشاهده

مدیسین بال 7کیلو
116,000 تومان

جدید بند لیفت MD sport

مشاهده

بند لیفت MD sport
25,000 تومان

جدید توپ جیم بال ماساژ (سایز 75)

مشاهده

توپ جیم بال ماساژ (سایز 75)

ناموجود

جدید دستکش چرم511

مشاهده

دستکش چرم511
90,000 تومان

جدید توپ جیم بال ماساژ (سایز85)

مشاهده

توپ جیم بال ماساژ (سایز85)

ناموجود

جدید توپ جیم بال(سایز65)

مشاهده

توپ جیم بال(سایز65)

ناموجود

جدید توپ جیم بال(سایز75)

مشاهده

توپ جیم بال(سایز75)
210,000 تومان

جدید توپ جیم بال(سایز85)

مشاهده

توپ جیم بال(سایز85)
235,000 تومان

جدید توپ جیم بال(سایز55)

مشاهده

توپ جیم بال(سایز55)

ناموجود

جدید توپ جیم بال ماساژ(سایز55)

مشاهده

توپ جیم بال ماساژ(سایز55)

ناموجود

جدید مت یوگا (6میل) آمازون

مشاهده

مت یوگا (6میل) آمازون

ناموجود

جدید مت یوگا (6میل)pvc

مشاهده

مت یوگا (6میل)pvc
220,000 تومان

جدید مت یوگا (6میل)

مشاهده

مت یوگا (6میل)
90,000 تومان

جدید مت یوگا (8میل)

مشاهده

مت یوگا (8میل)
100,000 تومان

جدید طناب کراسفیت مدلTRX

مشاهده

طناب کراسفیت مدلTRX
185,000 تومان

جدید رولر شکم بلبرینگ دار mega fitness

مشاهده

رولر شکم بلبرینگ دار mega fitness

ناموجود

جدید رولر شکم بلبرینگ دار ژله ای

مشاهده

رولر شکم بلبرینگ دار ژله ای
345,000 تومان

جدید رولر شکم دوبل

مشاهده

رولر شکم دوبل
200,000 تومان

جدید رولر شکم Live Up

مشاهده

رولر شکم Live Up

ناموجود

جدید فنر تقویت ساعد(دارای تنظیم قدرت)

مشاهده

فنر تقویت ساعد(دارای تنظیم قدرت)
600,000 تومان

جدید رولر شکم سه چرخ

مشاهده

رولر شکم سه چرخ

ناموجود

جدید رولر شکم فنردار

مشاهده

رولر شکم فنردار
390,000 تومان

جدید رولرشکم سه چرخ فنردار

مشاهده

رولرشکم سه چرخ فنردار
525,000 تومان

جدید باربل 5کیلو

مشاهده

باربل 5کیلو

ناموجود

جدید فوردی پرو

مشاهده

فوردی پرو
2,500,000 تومان

جدید استپ ورزشی لایو آپ

مشاهده

استپ ورزشی لایو آپ

ناموجود

جدید تسمه گردن

مشاهده

تسمه گردن
80,000 تومان

جدید تسمه گردن چرم

مشاهده

تسمه گردن چرم
115,000 تومان

جدید بوسوبال طرح دار

مشاهده

بوسوبال طرح دار

ناموجود

جدید بوسوبال لایوآپ

مشاهده

بوسوبال لایوآپ

ناموجود

جدید بوسوبال مگافیتنس

مشاهده

بوسوبال مگافیتنس

ناموجود

جدید میله هالتر1/70 ترانس(خانگی)

مشاهده

میله هالتر1/70 ترانس(خانگی)
235,000 تومان

جدید دار حلقه چوبی

مشاهده

دار حلقه چوبی
590,000 تومان

جدید تقویت مچ

مشاهده

تقویت مچ

ناموجود

جدید طناب رنگی w-0917

مشاهده

طناب رنگی w-0917
125,000 تومان

جدید استپ فوم 3لایه

مشاهده

استپ فوم 3لایه
105,000 تومان

جدید استپ فوم 4لایه

مشاهده

استپ فوم 4لایه
135,000 تومان

جدید بتل روپ 9متر (1.5اینچ)

مشاهده

بتل روپ 9متر (1.5اینچ)
1,210,000 تومان

جدید وزنه پا شنی Golden power

مشاهده

وزنه پا شنی Golden power
240,000 تومان

جدید توپ وال بال

مشاهده

توپ وال بال

ناموجود

جدید بند TRX فورس (اورجینال)

مشاهده

بند TRX فورس (اورجینال)
950,000 تومان

جدید دسته شنا سوئدی

مشاهده

دسته شنا سوئدی
270,000 تومان

جدید صفحه تعادل حرفه ای چند منظوره 3LB 6LB

مشاهده

صفحه تعادل حرفه ای چند منظوره 3LB 6LB
390,000 تومان

جدید صفحه تقویت مچ (225TR(L

مشاهده

صفحه تقویت مچ (225TR(L
415,000 تومان

جدید توپ ژله ای تقویت مچ تایوانی

مشاهده

توپ ژله ای تقویت مچ تایوانی
150,000 تومان

جدید تی آر ایکس (TRX GO)

مشاهده

تی آر ایکس (TRX GO)
550,000 تومان

جدید دسته شنا سویدی

مشاهده

دسته شنا سویدی

ناموجود

جدید قیچی تقویت مچ تایوانی

مشاهده

قیچی تقویت مچ تایوانی
215,000 تومان

جدید تقویت مچ و پنجه ژله ای (ساخت تایوان)

مشاهده

تقویت مچ و پنجه ژله ای (ساخت تایوان)
220,000 تومان

جدید دستکش پیلاتس

مشاهده

دستکش پیلاتس
40,000 تومان

جدید شیکر سه تیکه spider

مشاهده

شیکر سه تیکه spider
50,000 تومان

جدید شیکر سه تیکه spider (شفاف)

مشاهده

شیکر سه تیکه spider (شفاف)
55,000 تومان

جدید فلاسک نیم لیتر (سرد و گرم)

مشاهده

فلاسک نیم لیتر (سرد و گرم)

ناموجود

جدید فلاسک نیم لیتری supreme

مشاهده

فلاسک نیم لیتری supreme

ناموجود

جدید قمقمه جک واتر 1300

مشاهده

قمقمه جک واتر 1300
110,000 تومان
ارسال نظر

دمبل آبی 2/5 کیلو


75,000 تومان
خرید محصول