سوالات متداول

بند Trx چیست؟
لوازم جانبی Trx قابل حمل و بسیار کارآمد هستند. این ویژگی‌ها سیستم trx را به یک انتخاب خوب برای باشگاه بدنسازی خانگی تبدیل می‌کند. سیستم trx توسط یک افسر سابق نیروی دریایی ایالات متحده طراحی شده است تا سربازان در طول سفرها از آمادگی جسمانی برخوردار باشند.

کش مقاومت یا پیلاتس چیست؟
تقریباً همه ماهیچه‌های بدن می‌توانند با استفاده از ماهیچه‌های مقاوم درگیر شوند: از ماهیچه‌های مچ دست و پاشنه گرفته تا شکم و سایر قسمت ها. همچنین، استفاده از آن‌ها بسیار آسان است و نیازی به تجهیزات خاص دیگری نخواهید داشت. این ویژگی پیلاتس تا حد زیادی از ضربه زیاد، توان خروجی بالا و بارهای سنگین عضلانی و اسکلتی جلوگیری می‌کند.

رول شکم چیست؟
رول شکم یک وسیله ورزشی بسیار هوشمندانه است که به طرز شگفت‌انگیزی کارآمد است. اگر پشتکار داشته باشید و به طور روزانه با آن تمرین کنید، طولی نمی‌کشد که شکم شما دارای سیس پک ایده آل تبدیل می‌شود، حالتی که همیشه آرزو داشتید. همچنین، به خاطر داشته باشید که تمرینات رول شکم شکم به سختی مانند حرکت کرانچ نیست. پس از مدت کوتاهی، به تمرین با آن عادت می‌کنید و کار برای شما آسان‌تر می‌شود.

توپ تناسب اندام چیست؟
توپ تناسب اندام یکی دیگر از وسایل ورزشی در خانه است که تهیه آن مخصوصاً برای کسانی که از شکل و ظاهر ستون فقرات و بدن عمومی خود راضی نیستند مناسب خواهد بود. با استفاده از یک توپ تناسب اندام، تمرینات کششی ساده و متنوع را می‌توان انجام داد. البته توصیه می‌شود قبل از شروع به کار، فیلم‌های آموزشی حرکات آن را مشاهده کنید.

غلتک فوم چیست؟
غلتک فوم یکی از مهمترین لوازم‌های ورزشی در خانه است. برای خنک کردن موثر بدن پس از انجام تمرینات مختلف استفاده می‌شود. با تهیه آن، می‌توانید از ماهیچه‌های بدن خود به طور موثرتری مراقبت کرده و از درد و گرفتگی آن‌ها به ویژه ماهیچه‌های پشت جلوگیری کنید.

دمبل چیست؟
دمبل یکی از ابزارهای بدنسازی خانه است که قطعاً توصیه می‌شود. با استفاده از دمبل، در مقایسه با هالتر، می‌توانید حرکات متنوع‌تر و بیشتری را در برنامه تمرین قرار دهید. با استفاده از تمرینات دمبل می‌توان هر دو قسمت پایین تنه و بالاتنه را تقویت کرد. بنابراین حتماً آن را به لوازم ورزشی در خانه اضافه کنید.

طناب‌های ورزشی چیست؟
طناب یکی از موثرترین لوازم‌های ورزشی است و مخصوصاً برای مبتدیانی که می‌خواهند بدن خود را برای حرکات ورزشی دشوارتر در اسرع وقت آماده کنند مفید خواهد بود. اگر می‌خواهید تمرین با طناب ورزشی را برای شما دشوارتر کرده و نقش بهتری در تناسب اندام خود داشته باشید، می‌توانید یکی از انواع طناب‌های مخصوص را خریداری کنید که دارای وزنه در دسته آن‌ها می‌باشد.

انواع لوازم بدنسازی چیست؟
تجهیزات تناسب اندام و قدرتی شامل ورزش برای ساخت و افزایش توده عضلانی است. با استفاده از وزنه‌های سبک‌تر با تکرارهای بیشتر، متابولیسم خود را افزایش داده و به افزایش توده عضلانی خود کمک کنید، به عنوان مثال، ۱ کیلوگرم را ۲۰ بار به جای ۱۰ کیلوگرم ۲ بار بلند کنید.

ایروبیک چیست؟
ورزش ایروبیک نوعی ورزش هوازی است که معمولاً در یک گروه با حرکات موزون انجام می‌شود. این تمرین بر بهبود عملکرد قلب و سیستم تنفسی متمرکز است و با افزایش میزان متابولیسم بدن و همچنین انجام تمرینات قدرتی و کششی به کاهش وزن بدن کمک می‌کند. تمرینات ایروبیک معمولاً با موسیقی و آواز انجام می‌شود و بنابراین تمرکز ذهنی زیادی را در حرکات نیاز دارد.

کراس فیت چیست؟
اگر از باشگاه‌های قدیمی دیدن کنید، تعداد زیادی دستگاه خواهید دید. با گذشت زمان و افزایش تعداد دستگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی تبدیل به محیطی پر از تجهیزات شد. در حال حاضر، خرید سازه‌های کراس فیت جایگزین خرید انبوه تجهیزات قدیمی شده است. سازه‌های کراس فیت یا چوب لباسی TRX یک قاب فلزی هستند که تجهیزات ورزشی روی آن قرار می‌گیرد.

جامپ باکس چیست؟
جامپ باکس یکی از مهمترین ابزارهای این ورزش است که بعد انفجاری و آموزش پرش را ارائه می‌دهد.